به فکر من، دیگر همه ما این حقیقت انکارناپذیر رو میدونیم که آب واسه باقی موندن ما حیاتیه. این پیشنهاد ی پزشکان رو هم زیاد شنیده ایم که نوشیدنِ حدود ۸ لیوان آب در روز، ایده آله. با وجود این، چیزی که بیشتر مردم نمی دونن اینه که آب داغ امتیازات منحصربه فرد خودشو داره، فایدهایی که در آب سرد پیدا نمی شه. همراه ما باشین، در این مقاله می خوایم به ۱۲ خاصیت باورنکردنی نوشیدن آب داغ اشاره کنیم.

 

۱. کاهش وزن

آب داغ واسه حفظِ یک متابولیسم سالم عالیه و اگه در صدد آب کردن چند کیلو از وزن تون هستین، آب داغ همون چیزیه که می خواید. بهترین راه واسه داشتن یک متابولیسم عالی اینه که استارتِ کار خود رو با یک لیوان آب داغ و لیموترش بزنین. امتیاز دیگر آب داغ، کمک به شکستنِ بافتای چربی در بدنه.

۲. رفعِ گرفتگی بینی و گلو

نوشیدن آب داغ، یک راه عالی و طبیعی واسه درمان سرماخوردگی، درمان سرفه و رفع گلودرده. آب داغ، خِلط رو حل می کنه و به خارج کردن اون از دستگاه تنفسی کمک می کنه. امتیاز دیگر اون، باز کردن گرفتگی بینیه.

۳. کاهش دردهای عادت ماهانه

آب داغ می تونه به کاهش دردهای عادت ماهانه کمک کنه. گرمای آب داغ آرامش بخش گرفتگیا و اسپاسمای عضلات شکمه.

آرامش

۴. سم زدایی از بدن

۱۲ خاصیت باورنکردنی نوشیدن آب داغ آموزشی

آب داغ واسه سم زدایی از بدن فوق العاده مؤثره. زمانی که آب داغ می خورین، دمای بدن تون شروع به بالا رفتن می کنه و این یعنی شروع تعریق. هنگام عرق کردن، مواد سمی از بدن خارج می شن و پاکسازی بدن به راه درستی انجام می شه. واسه اینکه نتیجه بهتری بگیرین، قبل از نوشیدن آب، مقداری آب لیموترش بهش اضافه کنین، این جور از خواص لیمو ترش هم بهره مند میشید.

۵. پیشگیری از پیری زودرس

یک دلیل مهم واسه پاک کردن بدن از مواد سمی اینه که وجود این مواد در بدن باعث سرعت دادن مراحل پیری می شه. امتیاز نوشیدن آب داغ، کمک به بازسازی سلولای پوستیه. سلولای پوستی، انعطاف پذیریِ پوست رو افزایش میدن و در برابر رادیکالای آزاد مضر، ضعیف هستن. با نوشیدن آب داغ پوست آسیب دیده شما لطیف و نرم می شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۲ خوراکی که به داشتن خواب راحت کمک می کنن

۶. پیشگیری از جوش و جوش

امتیازات آب داغ واسه پوست بازم ادامه داره. آب داغ بدن رو عمیقا پاک می کنه و دلایلِ ریشه ایِ عفونتای مربوط به جوش و جوش رو برطرف می کنه.

۷. سلامتی و سرحالی مو

۱۲ خاصیت باورنکردنی نوشیدن آب داغ آموزشی

نوشیدن آب داغ واسه داشتنِ موهای نرم و براق هم خوبه و به پایانهای عصبی در ریشهای مو انرژی می ده و اونا رو فعال می کنه. نوشیدن آب داغ واسه بازیابی سرحالی طبیعی موا و سالم نگه داشتن اونا خوبه.

۸. افزایش رشد مو

فعال کردنِ ریشهای مو امتیاز دیگری داره و اون رشد موهاست! آب داغ، فعالیت عادیِ ریشهای مو رو بالا می بره و پس سرعت رشد موها رو بیشتر می کنه.

۹. پیشگیری از شوره ی سر

آب داغ، پوست سر رو هیدراته نگه می داره و به جنگ با خشکی پوست سر یا شوره ی سر، کمک می کنه.

۱۰. تقویت گردش خون و سیستم عصبی

امتیاز مهم دیگر نوشیدن آب داغ اینه که گردش خون رو تقویت می کنه. گردش خون واسه فعالیت درست عضلات و عصبا مهمه. افزون بر این، سیستم عصبی رو با شکستن رسوبات چربی دور اون، سالم نگه می داره.

۱۱. کمک به هضم بهتر

آب داغ به ویژه واسه هضم خوبه. تحقیقات نشون دادن که نوشیدن آب سرد بین یا پس از غذا، می تونه روغن موجود در غذای مصرف شده رو سفت کنه و این حالت باعث رسوب چربی در دیواره ی داخلیِ روده می شه و در صورت موندگاری این عمل می تونه در آینده باعث سرطان روده شه. با این حال، اگه آب گرم رو جانشین آب سرد کنین، می تونین جلوی این مشکل رو بگیرین. ، آب داغ واسه هضم غذا خوبه.

۱۲. پیشگیری از یبوست

آب داغ جدا از اینکه کمک به هضم غذا، واسه پیشگیری از یبوست هم خوبه. از دست رفتنِ آب بدن می تونه باعث مشکلاتِ طولانی در مورد یبوست شه. با تجمع مدفوع در روده، دفع اون یواش تر می شه. پیشنهاد می شه هر روز صبح یک لیوان آب داغ رو با شکم خالی بخورین تا هرگونه غذای باقی مونده جدا سازی شه و دفع مواد زائد از بدن آسون تر انجام شه.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

برگرفته از : lifehack

دسته‌ها: آموزشی